WebTurk|Paylaşımın yeni adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WebTurk|Paylaşımın yeni adresi

www.WeBTuRk.yetkinfoRum.CoM | PaylaŞımın yeni adreSi..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Facebook soru ve cevapları

YazarMesaj
kEre^m
LooSing_My_ReLigion
LooSing_My_ReLigion
kEre^m

Erkek Mesaj Sayısı : 41

Facebook soru ve cevapları Empty
MesajKonu: Facebook soru ve cevapları   Facebook soru ve cevapları EmptyC.tesi Eyl. 13, 2008 9:43 pm

18 yaşından küçükler facebooka üye olabiliyor mu?

Soru :15 yaşındayım facebook'a üye olmak istiyorum. Facebook'a 18 yaşından küçükler üye olabiliyor mu?

Cevap: Hayır, 18 yaşından küçükseniz facebook'a üye olamazsınız.

Facebook üyeliğim kapanmış?

Soru : Facebook üyeliğime girmek istediğimde, "Your account has been disabled by an administrator. If have any questions veya concerns, you can visit our FAQ page here." şeklinde bir uyarı yazısı çıkıyor ve facebook profil sayfam açılmıyor. Galiba facebook'tan silinmişim. Nasıl facebok profilimi geri getiririm?

Cevap: Facebook üyeliğiniz, Facebook kurallarına aykırı bir faaliyetiniz sebebiyle kapatılmış. Eğer kurallara aykırı bir işlem yapmadığınızı düşünüyorsanız:

Dear Sir / Madam,

I m not going to be login my pages this pages always gives this massege ( Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.) please can you help me.

What can I do, why did you cancel and disable my account

I m waiting your suggests and soonest reply

Best regards,

Bu şekilde bir maili disabled@facebook.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine yollayıp, yanıt bekleyebilirsiniz.

Facebook'ta arkadaşlarım e-mail adresimi görebilir mi?

Soru : Facebook'ta arkadaş listemdekilerin mail adresini görebiliyorum. Sanırım onlarda benim mail adresimi görebiliyorlar. Fakat mail adresim, özel msn yazışmalarımda kullandığım adres olduğu için kimsenin görmesini istemiyorum. Bu mümkün müdür?

Cevap : Evet facebook'ta istediğiniz şekilde bilgilerinizin gösterimini kısıtlayabilirsiniz. Bahsettiğiniz e-posta adresi kısıtlamasını yapmak için, öncelikle facebook profilinize giriş yapın. Sonra Üst menüden "Edit" bağlantısını tıklayın ve orada "Contact" bağlantısına tıklayın. E-posta adresinizin karşısında “Only my friends” yazısını göreceksiniz. Bunun anlamı arkadaşlarım görebilirdir. Bunu "No One" olarak değiştirip "Save" bağlantısına tıklayarak kaydedin. Artık facebook'taki arkadaşlarınız sizin mailinizi göremez.

Facebook'ta kaydolurken girdiğim doğum tarihini değiştiremiyorum?

Soru : Merhaba, ben Facebook'a üye olurken pek önemsemediğim için doğum günümü rasgele yazmıştım. Şimdi profilimde oldukça yaşlı gözüküyorum. Kişisel bilgilerimin olduğu bölümden denediğimde sonuç vermedi. Facebook'ta doğum tarihini değiştirme gibi bir izin/özellik yok mu?

Cevap: Facebook'un tamamen kişisel bilgilerle oluşturulması amaçlandığı için, bu tip profil değiştirmelerin yapılma izni kısıtlanmış durumdadır. Fakat facebook yardım ekibine mesaj yollayarak bu tip yanlışlıkları düzelttirmeniz mümkün. Facebook'a giriş yaptıktan sonra https://www.facebook.com/help.php?page=5 linkine tıklayın. "Help / Account Settings Help" kısmına girip en aşağıdaki “Write us a message” bağlantısına tıklayın. “Subject” kısmına Birthday change yazın. “Your message” kısmına "Hi. I entered my birthday wrong. My Birthday is 01.01.82 (day/month/year) Please change my Birthday" şeklinde bir mesaj yazıp gönderin. Mesajınız incelendikten sonra doğum gününüz facebook görevlileri tarafından düzenlenecektir.

Facebook'ta arkadaşlarımın profillerini göremiyorum?

Soru : Facebook'a üye oldum. Eski okul arkadaşlarımdan bir tanesini buldum. Fakat onun sadece resmi çıkıyor. Profilini gezemiyorum. Nasıl profilini görebilirim.

Cevap: Facebook'ta arkadaşlarınızın profillerini görmek için öncelikle, arkadaşlarınızın profillerini açıp arkadaş listenize ekleyin. Birkaç gün sonra kabul ettiğine dair bir mail alacaksınız. Artık arkadaşlarınızın profilini görebilirsiniz. ayrıca Turkey networküne girdiğinizde birçok kısıtlama yapmamış kullanıcının profiline girebiliyorsunuz. Fakat buranın msn gibi bir platform olmadığını unutmayın. Arkadaş listenizi mümkün olduğunca sınırlı tutmaya çalışın. Yoksa kısa süre sonra sitemizi tekrar ziyaret etmek zorunda kalacaksınız. (Bknz. Facebook'tan üyeliğimi nasıl silebilirim?)

Facebook'ta arkadaşa mesaj gönderme?

Soru : Facebook'ta arkadaşlarıma nasıl mesaj gönderebilirim. Ayrıca bazı arkadaşlarımın resim albümleri var. Facebook'ta bu albümlere yorum ekleyebiliyor muyuz?

Cevap : Facebook'ta istediğiniz kişiye "send message" yazılı bağlantıdan mesaj gönderebilirsiniz. Yanlız unutmayın facebookta mesaj gönderdiğiniz kişi profilinize görebilir. 2. soruya gelince; Facebook'ta arkadaş listenizdekilerin fotoğraflarına yorum yapabilirsiniz. bunun dışında eğer kişisel olarak izinler kısıtlanmamışsa aynı network yada aynı gruptakilerin profillerini gezip fotoğraflarına yorum yapabilirsiniz.

Arama yapamıyorum? You have exceeded the limit for search!

Soru : Facebook'ta arama yapamıyorum. Arama yapmak istediğimde You have exceeded the limit for search! şeklinde bir hata çıkıyor. Nasıl arama yapabilirim?

Cevap: Facebook'ta siteye fazla yüklenmeleri önlemek için, kullanıcıların arama yapma sayısında bilinmeyen bir limit vardır. Fazla arama yapınca bu şekilde uyarı alırsınız. Bir süre sonra kendiliğinden arama kısmı aktif olur. Bu süreçte sadece bekleyin. Eğer daha fazla uğraşırsanız sistem buna hesabınızı da geçici olarak yada tamamen kapatma gibi bir cevap verebilir.

Facebook hata:JavaScript is currently disabled on your browser

Soru : Facebook sayfamı açtığımda "JavaScript is currently disabled on your browser.
In order to sign up for Facebook, you must have JavaScript enabled. For instructions on how to configure your browser, select from the list of supported browsers below" şeklinde bir hata görüyorum. Facebook açılmıyor. bu hata neden kaynaklanıyor. Facebook'a nasıl girebilirim?

Cevap: Facebook'ta gezinebilmeniz için internet tarayıcınızın javascriptlere açık olmalıdır.Çerezleri geçici olarak bilgisayarınıza kaydedemediği için sitede gezinti yapamazsınız. Bu konu biraz güvenlik zaafiyeti doğurabileceği için bazı güvenlik programları yada tarayıcılarda kapalı durumda olabiliyor. Genellikle internet explorer kullanıcıları bu tip sorunlarla bize geliyorlar. Eğer 256mb ram altı donanımınız varsa opera.com dan opera tarayıcısını Türkçe olarak indirip ücretsiz kurup internet explorer yerine kullanabilirsiniz. Fazla ram kaynağı tükettiği için 256 ve üstü rama sahip kullanıcılar getfirefox.com dan firefox'u Türkçe indirip facebook ve diğer sitelerde gönlünüzce gezebilirsiniz. Firefox flash gösterimi gibi eksik eklentilerle kurulsa bile kullanıcıya küçük bir uyarı kutucuğuyla bildirim yaparak kendi üzerinden yüklenmeyi kolayca yaptırır.

Facebook şifremi unuttum?

Soru : Facebook üyelik şifremi unuttum bana yardımcı olur musunuz?

Cevap : Facebookta üyelik şifrenizi yenileme gibi bir hakkınız bulunuyor. bunu şu şekilde yapabilirsiniz:
https://www.facebook.com/reset.php adresine girin. Buradaki email kutucuğuna kayıt olduğunuz mail adresinizi girin ve reset password butonuna tıklayın. Kısa süre sonra sizin mailinize https://login.facebook.com/reset.php?ema....... gibisinden bir link içeren bir mail gelecektir. Bu linke tıklayın ve yeni açılan sayfaya yeni şifrenizi 2 kutucuğada girin. Evet artık facebook profilinizdesiniz.

Facebooka üye olmak ücretli mi?

Soru : Facebook a üye olmak ücretlimi?

Cevap: Facebook ile ilgili yapacağınız hiçbir işlem ücretli değildir. Bu tür durumlar için size bir fikir vereyim. Eğer bir site ücretliyse sizden kredi kartı bilgilerinizi almadan yada havale ile ücreti yollamadan işlem yapmaz.

Facebook üyelik hatası?

Soru : Facebook a üye olmaya çalışıyorum ama olamıyorum hata bildirimi gibi bişeyler geliyor ne yapmam gerekli?

Cevap : Girdiğiniz bilgilerinizde bir eksiklik olduğu için hata vermiş olabilir. Hatada neyin eksik olduğu yazmaktadır. Muhtemelen adınız ve soyadınızı girmediğinizden hata vermiştir. Tekrar deneyin yine olmazsa hatayı tam olarak bize yazarsanız çözüm bulabiliriz.

Facebookta arkadaş arama ve mesajlaşma

Soru : Facebookta istediğim arkadaşımı nasıl ararım? Facebookta nasıl mesajlaşırım?

Cevap : Facebookta tüm arama işlemlerini sol üstteki search kısmından yapabilirsiniz. Aynen google da arar gibi yani. İsim soyisim yada okul olarak arama yapabilirsiniz. Bulduğunuz arkadaşınızın profil resmi yanında "send mesage" linkine tıklayarak ona mesaj gönderebilirsiniz. "Add friends" butonuna da tıklayarak onu arkadaş listenize ekleyebilirsiniz.(Arkadaş listenize eklenmesi için onunda kabul etmesi gerekiyor)
http://webturk.yetkinforum.com

Facebook soru ve cevapları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir Soru Da Benden